Twilight - Fan Forum

Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz
Twilight - Fan Forum

Üç şeyden kesinlikle emindim. Birincisi Edward kesinlikle bir vampirdi. İkincisi onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim bu vampir yanı benim kanıma susamıştı.Üçüncüsü, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşıktım!


  Panama Terzisi

  Paylaş
  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Panama Terzisi

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir Cuma Tem. 31, 2009 6:52 pm

  Panama Terzisi, 2001 ABD-İrlanda ortak yapımı politik komedi filmidir. Özgün adı The Tailor of Panama olan film, ilk gösteriminin üzerinden yaklaşık 11 ay geçtikten sonra 30 Kasım 2001 tarihinde Türkiye'de de vizyona girmiştir.[1]

  John Boorman'ın yönettiği film, İngiliz casus romanları yazarı John le Carré'ın 1996 tarihinde yayımladığı aynı adlı 16. romanından uyarlananmıştır. John le Carré da bu romanını yazarken başka bir İngiliz romancı Graham Greene'in "Our Man in Havana" (Havana'daki Adamımız) adlı romanından esinlenmiştir. Senaryoyu bizzat John le Carré kendi romanından uyarlayarak yazmıştı. Senaryonun yazılmasında John Boorman ve Andrew Davies'in de katkıları olmuştur.

  Filmin başlıca rollerinde Pierce Brosnan, Geoffrey Rush ve Jamie Lee Curtis oynamışlardır. Nobel ödüllü ünlü İngiliz oyun yazarı Harold Pinter'la Harry Potter filmlerinin başrol oyuncusu Daniel Radcliffe'in de bu filmde küçük birer rolü vardır.

  "Panama Terzisi" ilk gösteriminin yapıldığı Berlin Uluslararası Film Festivali'nde Altın Ayı ödülüne aday gösterilmiştir.[2]

  ÖZET
  İngiliz gizli ajanı Andy Osnard (Pierce Brosnan) bir büyükelçinin metresi ile ilişkisi olduğu için sürgün olarak Panama'ya gönderilir. Burada önemli bir iş başararak amirlerinin gözüne girebilmek ve tekrar Londra'ya dönebilmek için fırsat aramaya başlar. Geçmişi karanlık biri olan terzi Harold Pendel (Geoffrey Rush) ile bağlantıya geçer. Andy'nin amacı Panama Kanalı'nın yönetimini ele geçirmeye çalışan güçleri ortaya çıkarmaktır. Pendel'in eşi Louisa (Jamie Lee Curtis), Panama Kanalı'nda görev yapmaktadır. Andy, büyük miktarda borcu olan terzi Harold'a bir teklif yapar ve kendisine kanal hakkında bilgi sızdırması karşılığında onu borçlarından kurtaracağını söyler.

  OYUNCU KADROSU
  Aktör/Aktrist Rolü
  Pierce Brosnan Andrew 'Andy' Osnard
  Geoffrey Rush Harold 'Harry' Pendel
  Jamie Lee Curtis Louisa Pendel
  Leonor Varela Marta
  Brendan Gleeson Michelangelo 'Mickie' Abraxas
  Harold Pinter Benny amca
  Daniel Radcliffe Mark Pendel


  _________________


   Forum Saati Ptsi Mayıs 21, 2018 8:35 pm