Twilight - Fan Forum

Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz
Twilight - Fan Forum

Üç şeyden kesinlikle emindim. Birincisi Edward kesinlikle bir vampirdi. İkincisi onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim bu vampir yanı benim kanıma susamıştı.Üçüncüsü, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşıktım!


  Aslı Enver

  Paylaş
  avatar
  BeLLs_dyq_éd*
  Bağımlı Üye _seviye 2
  Bağımlı Üye  _seviye 2

  Mesaj Sayısı : 1128
  Kayıt tarihi : 27/05/09
  Nerden : ForKsTann xD
  İş/Hobiler : TwiLiqhT (:
  Lakap : Duyi xD

  Konu İkonu Aslı Enver

  Mesaj tarafından BeLLs_dyq_éd* Bir Ptsi Tem. 27, 2009 7:04 pm

  Dizideki adı: Mine

  Kanal D’de perşembe akşamları ekrana gelen ''Kavak Yelleri'' isimli gençlik dizisi, ilk kez başrol oynayan genç oyuncularıyla dikkat çekiyor. Dizinin sürekli planlar yapan ve başkalarının hayatına burnunu soktuğu için zaman zaman tepki çeken Mine’sini canlandıran Aslı Enver de, performansı ve güzelliğiyle adından söz ettirmeye başladı.
  12 yaşına kadar ailesiyle birlikte İngiltere’de yaşayan Enver, aynı zamanda şarkıcılıkta da iddialı... İngiltere’de okul korosunda görev yapan, bir de solo ses yarışması birinciliği olan Enver, oyunculuğa küçük yaşta kendi kendine yazdığı ve oynadığı oyunlar sayesinde gönül vermiş.

  ''Kavak Yelleri''ndeki rolünüzle kısa sürede tanındınız ve adınıza fan siteleri kuruldu. Bu ilgi sizi nasıl etkiliyor?
  Açıkçası bu kadar ilginin farkında değilim. Beni sevenler e - posta atıyor ve bana genelde ‘abla’ diye hitap ediyor ama ben çok fazla internet sitelerini takip edip acaba hakkımda ne yazılmış diye bakmıyorum. Beni en çok mutlu eden tek şey işimi yapmak, işime konsantre olmak. Adıma site kurulmuş ama kendimin hazırladığı bir site yok. Benim adımı kullanarak hayranlarımla yazışanlar var. Hatta dikkat ediyorum, bu kişiler benim adıma yazıyormuş gibi çok kırıcı sözler de söylüyor. Benim kendi sitem olmadığı için kimseye cevap yazmıyorum. Bu anlamda kimse kanıp da benimle yazıştığını sanmasın.

  Oyunculuk aşkı sizde ne zaman başladı?
  Kendi kendime evde oyunlar yazıyordum. Çünkü hayal gücüm oldukça güçlüydü. Annemler benim böyle evde kendi kendime yaptığım şeyleri görünce korkmaya başlayıp doktora bile durumumu sormuşlar. O zamandan belliymiş yani ama şimdi o yazdıklarımın hiçbiri elimde yok. Keşke yazdıklarıma sahip çıksaydım. Ne de olsa tekrar yazarım diye düşünmüştüm o zamanlar.

  Neden şarkıcılık değil de oyunculuk?
  Eğer oyuncuysan zaten sesin olmak zorunda. Oyunculuk demek sanattan, insandan, oyunculuktan anlamak demek. Zuhal Olcay bile 40’ından sonra müzik yaptı. Çok da başarılı, benim de ne acelem? Daha 23 yaşındayım. Küçükken okulda müzikle uğraştım. Şimdi oyunculuk yapıyorum. İleride belki ikisini birleştirip başka bir şey yaparım. Oyunculukta aradığımı kısmen buldum.


  ‘Eskiden çok ağlardım’


  Güzelliğinizle de dikkat çekiyorsunuz. Size hiç ahlaksız teklifte bulunan oldu mu?
  Bazen bunu hissediyorsun. Bir iş görüşmesi yaptığında arkanda biri olmadığı için ya da başka şeyler olmadığı zaman o projede yer alamıyorsun. Hatta bu olanlar bir ara Türk filmi gibi geliyor insana ama her şey hayatta sizin tercihlerinizle doğru orantılı. Birisinin böyle bir ilgisini anladığınız zaman ondan uzaklaşırsın. Ya da kalırsın işi de alırsın, başına belayı da...

  Aşktan beklentileriniz neler, sadakatsizlik hakkında ne düşünüyorsunuz?
  Sahiplenilmek, sevilmek, üzülmemek her genç kızın istediği bir şey. Kadının ve erkeğin de yapmaması gerek. Erkektir yapar diye bir şey yok. Bunu kadın da yapar. Hatta çok da güzel yapar. Erkekler çaktırır ama kadın bunu çaktırmadan yapar. Bir kadın aldattı mı erkeğin onu anlaması zordur. Kötü olaylar yaşanmadan bitmesi en güzeli. Herkes gibi ben de aşk acısı çektim. Eskiden çok sulugözdüm. Hemen her şeye ağlardım. Yaş büyüdükçe katılaşıyorsun. Kendini zaptetmeyi öğreniyorsun. Hissettiklerimi yaşıyorum ama eskisi kadar dışa vurmuyorum

  Bir erkekte yakışıklılık sizin için önemli midir?
  Uzun olsun, yakışıklı olsun dersiniz ama galiba ben çirkin seviyorum. Öyle bir durumum var benim. Bir erkek için ‘Tam benim tipim'' sözünü hiç bir zaman kullanmadım. Bundan sonra da herhalde kolay kolay söylemem. Bir erkeğin kişisel özellikleri beni bağlıyor. Böyle konularda çok büyük sözler etmek de doğru değil aslında. Ancak yakışıklı erkeklerin hiçbir zaman beni çekmediği de bir gerçek.  İşte Kavak Yelleri'nin genç ve güzel oyuncusu herkesin Kavak Yelleri Mine deyince tanıyacağı Aslı Enver'in özel hayatından, aşk ilişkisine, eğitiminden dizide canlandırdığı Mine rolüne kadar kendisi ve düşündükleri hakkında ilginç satırbaşları bulabileceğiniz çok özel bir röportajı.

  Biyografi:

  Aslı Enver (23 yaşında): Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olan ve şu anda Haliç Üniversitesi’nin tiyatro bölümünde eğitimine devam eden Aslı Enver, dizide canlandırdığı Mine karakteri hakkında şunları söylüyor: "Almanya’dan Türkiye’ye getirilmiş bir kız. Kasaba gibi bir yere geliyor ve Deniz’i kendine aşık ediyor. Mine erkekleri kullanarak bir şeyler yapmak istiyor. Kendine göre haklı sebepleri var. Ben de 12 yaşıma kadar İngiltere’de yaşadım. Mine karakteri bana zıt olmasına rağmen bazı benzer yönlerimiz de yok değil." Genç oyuncu daha önce Hayat Bilgisi Dizisinde, Yapı Kredi, Lescon ve Molped reklamlarında rol almış.

  Oyunculuk eğitiminiz var mı?


  Aslı Enver - Dokuz senedir tiyatro eğitimi alıyorum. Haliç Üniversitesi Konservatuvar Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Daha önce Hayat Bilgisi'nde Hazal'ı canlandırdım.

  Role evet demenizin nedenleri nedir?


  Aslı Enver - Asıl sebep Mine'nin Hayat Bilgisi'ndeki Hazal ile tam tersi bir karakter olmasıydı. Sarışın olduğum için bundan önce bana hep aptal sarışın, masum kız ve hafif silik roller geliyordu. Ben sarışınım, ömrümün sonuna kadar bana böyle aptal sarışın rolleri gelecek diye düşünüyordum ama bu rol geldi. Bende gelen teklifi hemen kabul ettim.

  Size gelen tepkiler ne yönde?

  Aslı Enver - Kötü her zaman dışlanır. Bu yüzden bana sinir oluyorlar. İğrenç Almancı diyorlar. İnternete artık girmiyorum. Çok acımasızca yorumlar yapıyorlar. İnternetin başında aptal gibi gözlerim doluyor. Bu yüzden nete girmiyorum. Aslında bu işi ne kadar iyi yaptığımı gösteriyor ama ben yine de olumsuz yorumlardan etkileniyorum.

  İstanbul dışında çalışmak nasıl?

  Aslı Enver - Çok zor .Özlem duygusunu çok yoğun yaşıyorum. Bir de burada özel bir hayatınız yok. Ailemi özlediğim zaman yapım ekibindeki Pelin ablaya sarılıyorum.

  Hayatınızda biri var mı?


  Aslı Enver - Şuan da hayatımda biri yok. Herkes gibi bende bir darbe yedim.O darbeleri atlatmak biraz zaman alıyor. İzmir'e gelmişken biraz olsun kendimi dinliyorum. O kalp kırıklığı ve yara geçmeden bir ilişkiye başlayamam. Dizide Mine, aldatıldığını öğrenecek.Bunun can acısını ben biliyorum ve onu çok iyi hissedebildim. Aldatıldığını duyduğun zaman ne kadar canının yandığını ve kulaklarının bile yandığını çok iyi bilirim. Bir oyuncunun yaşadığı acı kendisine ve oyunculuğuna çok fazla şey katıyor bence.

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 10:49 am