Twilight - Fan Forum

Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz
Twilight - Fan Forum

Üç şeyden kesinlikle emindim. Birincisi Edward kesinlikle bir vampirdi. İkincisi onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim bu vampir yanı benim kanıma susamıştı.Üçüncüsü, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşıktım!


  Hogwarts

  Paylaş
  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir C.tesi Tem. 25, 2009 3:27 am

  eee hadi ne bekliyorsunuz robert pattinson un Harry Potter ve Ateş Kadehi adlı filmde oynadı. dhası ne hadi o zaman başlayalım

  ünlü GRYFFİNDOR LULAR

  Albus Dumbledore
  Minerva McGonagall
  Rubeus Hagrid
  James Potter
  Lily Evans
  Remus Lupin
  Harry Potter
  Hermione Granger
  Ronald Weasley ve diğer Weasley ailesi üyeleri
  Neville Longbottom
  Seamus Finnigan
  Dean Thomas
  Romilda Vane
  Parvati Patil
  Lavender Brown
  Sirius Black
  Cormac Mclaggen
  Oliver Wood
  Lee Jordan
  Katie Bell
  Angelina Johnson
  colin creevey

  ünlü HUFFLEPUF lılar

  Nymphadora Tonks
  Cornelius Fudge
  Deligöz Moddy
  Cedric Diggory
  Barty Crouch Sr.
  Barty Crouch Jr.(İlk burada kaldı sonra Slyterine postalandı

  ünlü Rawenclaw lılar

  Cho Chang
  Marietta Egecombe--
  Filius Flitwick--
  Luna Lovegood--
  Padma Patil--
  Helena Ravenclaw(Helena Rawenclaw Gri Lady'nin insan formudur. Bina kurucusu olan Rowena Rawenclaw'un kızıdır .)
  Terry Boot--

  ünlü SLYTHERRİN liler

  Tom Marvoldo Riddle
  Bellatrix Lestrange (kızlık soyadı : Black'tir ama Rodolphus Lestrange ile evlenince soyadı Lestrange olmuştur.)
  Horace Slughorn
  Severus Snape
  Draco Malfoy
  Pansy Parkinson
  Vincent Crabbe
  Gregory Goyle
  Blaise Zabini,
  Nott
  Avery
  Regulus Black
  Lucius Malfoy
  Rabastan Lestrange
  Rodolphus Lestrange
  Narcissa Malfoy

  Hogwarts dersleri

  Biçim Değiştirme [değiştir]Biçim değiştirme esasen bir nesnenin özelliklerini değiştirme sanatıdır.[1] Biçim değiştirme "Değiştirme Sihirleri" (bazı nesnelerin yalnızca bir parçasını değiştirmek, örneğin bir insana tavşan kulakları vermek); Kaybolma Sihirleri (bir nesneyi tamamen yok olmasını sağlamak);Şablon:OP ve Yanılsama Sihirleri (boş havadan dışarı nesneler yaratmak) gibi konular dahilŞablon:OP kuram tabanlı bir derstir. Cansız bir nesneyi canlı bir nesneye dönüştürmeyi mümkün kılar ve tabiki tersini de-Felsefe Taşında McGonagall sırasını bir domuza çeviriyor.[FT Ch.8]


  Karanlık Sanatlara Karşı Savunma [değiştir]Genellikle K.S.K.S. şeklinde kısaltılır.[2] bu ders diğer büyücüler tarafından yapılan büyüleri, tılsımları, lanetleri ve uğursuzlukları engellemeyi, Karanlık Sanatlara karşı koymayı, Karanlık yatarıklardan korunmayı sağlayan savunma yöntemlerini öğretir.

  Bu ders özel olarak ....(henüz çevirimi bitmedi.)

  Dersin profesörü hep değişir. Bu yüzden dersin üstünde bir uğursuzluk olduğu düşünülür. Quirrell,Gilderoy Lockhart,John Remus Lupin ve Jr. Crouch'un başına gelenlerden sonra okul müdürü Albus Dumbledore derse yeni bir profesör bulmakta epey zorluk çekmiştir. Sihir Bakanlığı'ndan olan Dolores Umbridge ise ilk senesinin sonunda Yasak Orman'da at adam sürüsünün saldırısına uğrayarak dersin uğursuzluğu konusundaki bitmez tükenmek bilmeyen söylentileri körüklemiştir.6.sınıfta İksir hocası Prof.Snape bu dersin sorumlusu olmuştur.Dumledore'nın neden böyle bir karar aldığı çözülememiştir.Bu Snape'nin Zaferi şeklinde Melez Prens'te anlatılır.Snape'nin Dumledore'ı öldürmesinden sonra kaçması dersi yine başsız bırakmıştır.

  *Aritmansi*

  Sadece birkaç öğrenci bu dersi alır. Neden derseniz, aritmansi çok sıkıcı ve karmaşık bir ders olarak okulda ün salmıştır. Genellikle zeki öğrenciler derse girip Profesör Vector'ün sıkıcı konuşmalarını dinlemeyi göze alırlar. Hermione de bunlardan biridir.

  *Sihirli Yaratıkların Bakımı* Dumblemore shirli yaratıkların bakımı dersi için Hagrid'e görev vermiştir. Hagrid olmadığı zaman profesör gruby plunk bu işi yapar. Hagrid bütün sihirli yaratıkların zararsız ve mükemmel olduğu görüşündedir. Harry, Ron ve Hermione Hagrid'i kırmak istemedikleri için Hagrid'in bu düşüncesine katılırlar. Hogwarts bekçisi yaratıklara karşı büyük bir sevgi beslemektedir ve bu dersin profesörlüğünü almakta pek gecikmemiştir. Patlar Uçlu Kelekerler, Hipogrif ya da Testraller olsun, Hagrid yaratıkların özelliklerini sıkıcı sıkıcı anlatmak yerine genellikle uygulamalı olarak göstermeyi tercih eder.

  *Kehanet*

  Uçuk kaçık biri olan Profesör Trelawney tarafından Kuzey Kulesi'nde ve Atadam Firenze tarafından ilk kattaki mistik olarak tasarlanmış bir sınıfta öğretilen derstir. Bu derste sihirli kürelere, çay, kahve ve el fallarına bakarak gelecek hakkında kehanetler yapılır. Çoğu kişi tarafından gereksiz ve saçma bir ders olarak bilinse de günümüzde gerçek kehanetler vardır.

  *Bitkibilim*

  Profesör Sprout'un seralarda yapılan dersidir. Asa kullanımı gerektirmese de derslerden kurtulup, sihirli bitkilerle uğraşmak bazı öğrencilerin hoşuna giden bir aktivitedir. Neville Longbottom bu derse karşı çok ilgili olmakla beraber, üstün yeteneğe sahiptir bu derste.Daha sonra bu dersin öğretmeni olur zaten(7.kitap)

  *Sihir Tarihi*

  Bir hayalet olan Profesör Binns tarafından öğretilir. Büyücü dünyasının, ünlü büyücü ve cadıların geçmişi anlatılır. Çok az öğrenci bu sıkıcı dersten zevk alır.

  *Muggle Bilimleri*

  Bu ders tamamen Muggle'larla ilgilidir. Büyücülere Muggle'ların yaşam tarzları ve alışkanlıkları hakkında bilgi verilir.Voldemort "ÖLÜM YADİGARLARI" adlı kitapta görevinden istifa etmiş olduğu sanılan (kaybolduğu için böyle düşünülmüş olabilir)muggle bilimleri öğretmenini "AVADA KEDEVRA" laneti ile malfoyların malikanesinde öldürmüştür.Kadının cansız bedenini hortuluku olan yılanı Nagini'ye akşam yemeği olarak sunmuştur.Draco Malfoy evinde olan bu olaydan çok etkilenmiştir.

  *İksir*

  Karışık olmasından ve yoğun çalışma gerektirmesinden dolayı çoğu kişi tarafından önemli bir ders olarak görülür. Profesör Snape de dersi pek kolay yapıyor sayılmaz. Öğrenciler Snape gelip onları eleştirene kadar masalarında oturur, kazanlarında malzemeleri karıştırıp, kaynatıp iksirler yapmaya çalışırlar. Ders Hogwarts binasının hapisane kısmında gösterilir. Melez Prens kitabından bu yana iksir öğretmenliğini Horace Slughorn üstlenmiştir.

  *Astronomi*

  Astronomi dersine Profesör Sinistra girer. Ders Hogwarts'ın en uzun kulesi olan astronomi kulesinde gerçekleşir. Öğrenciler astronomi dersinde gezegenleri ve yıldızları gözlemlerler.

  *tılsım*

  tılsım karışık büyüleri, lanetleri, kapsayan bir derstir. Kısa boylu sevimli biri olan Profesör Filius Flitwick tarafından öğretilir. Öğrenciler objeleri uçurmak, çağırmak gibi şeyleri öğrenirler.

  *Uçuş Dersleri*

  Madam Hooch süper bir uçuş hocasıdır. Öğrencileri onu sıkıcı şeyler anlatmadığı için ve Quidditch yüzünden çok severler

  NOT SİSTEMİ

  Bu terim J.K. Rowling 'in Harry Potter serisinde geçen birinci seviye sınavlara verilen isimdir. Bu terim yerine SBD kısaltması kullanılabilmektedir. Bu sınavların ardından 7. sınıfın sonunda FYBS - Feci Yorucu Büyücülük Sınavları gelmektedir.

  SBD 'ler büyücülük öğrencileri için çok önemli sınavlardır. Çünkü bu sınavlardan alacakları sonuçlara göre bir sonraki yıl girecekleri dersleri belirleyecek ve meslek seçimi yapacaklardır.


  Dereceler [değiştir]SBD 'lerden alınabilecek dereceler:

  Geçer Notlar
  O: Olağanüstü
  B: Beklenenin Üstünde
  U: Uygun
  Zayıf Notlar
  Z: Zayıf
  F: Felaket
  İ: İfrit


  ÖĞRENCİ SEÇİMİ

  Hogwarts yeni kurulduğu zamanlarda kurucular öğrencilerini kendileri seçerdi. Fakat Godric Gryffindor kurucular öldükten sonra bu işin ne kadar zor olacağını farketmiş ve kendi şapkasını onların yerine bu işi yapması için büyülemiştir. Yeni okul yılının açılış töreninde seçme işlemi Seçmen Şapka tarafından yapılır.


  Seçmen Şapka [değiştir]Seçmen şapka Hogwarts'ın kuruluşundan itibaren, yeni öğrencileri, yetenek ve becerilerine göre bölümlere ayıran sihirli ve oldukça eski görünümlü bir şapkadır. Okulun dört kurucusunu temsilen, özellikleri farklı dört ana binası vardır;

  Seçmen şapka okulun ilk günü düzenlenen bir törende şarkısını okur ve yeni başlayan tüm öğrencilerin kafasına konur. Öğrencileri değerlendirdikten sonra ait oldukları binayı yüksek sesle söyler, bu değerlendirme yalnızca bir kez yapılır. Şapkanın kararını etkileyebilen tek kişi Harry Potter'dır, onun için Slytherin düşünülmesine rağmen onun isteğiyle Gryffindor'a yerleştirilmiştir. Ayrıca ikinci senesinde Harry Potter'a Sırlar odası canavarı Basilisk'i öldürecek olan Godric Griffindor'a ait kılıcı çıkartarak onu ölümden kurtarmıştır


  HOGWARTS BİNALARI

  Hogwarts Binaları [değiştir]Harry Potter serisinde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'unda kullanılan sistem. Evlerin isimleri kurucuların soyadlarından gelir. Okula yeni gelen her öğrenci Seçmen Şapka'nın yaptığı seçim sonucunda bir binaya yerleştirilir. Bu bina seçiminden sonra her öğrencinin nerede kalacağı, hangi yatakhanede uyuyacağı, kimlerle ders yapacağı belirlenir. Öğrencilerin yaptıkları binalarından puan düşürebilir ya da yükseltebilir. Sene sonunda en fazla puana sahip olan binaya Bina Kupası verilir

  GRYFFİNDOR

  Gryffindor, Harry Potter serisinde anlatılan Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki dört ana binadan Godric Gryffindor'un kurduğudur. Bu bina, cesaret, sadakat ve kahramanlığa değer verir. Ambleminde aslanı kullanan bina, renk olarak da kırmızı ve altını benimsemiştir. Minerva McGonagall, Gryffindor'un başkanıyken, Nerdeyse Kafasız Nick binanın hayaletidir. Harry Potter'ın binası olduğu için kitaplarlarda en detaylı anlatılan bina bu binadır. Binanın ortak odası ve yatakhaneleri Hogwarts kulelerinden birindedir. Bu kulenin girişi yedinci katta olup bir şişman kadının portresiyle korunmaktadır. Şişman kadın ancak sıkça değişen parola söylendiğinde kapısını açar. Portrenin arkasındaki büyük ortak odada şömine ve yatakhanelere çıkan merdivenler dikkat çeker. Oda yumuşak kırmızı renkte koltuklar, çalışma masaları ve bir not aynası ile döşelidir.

  RAVENCLAW

  Ravenclaw, Harry Potter serisinde anlatılan Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki dört ana binadan Rowena Ravenclaw'un kurduğudur. Bu bina, zeka, bilgi ve erdeme değer verir. Ambleminde Kuzgunu kullanır.Bunun kısaca bir öyküsü vardır:Rowena Ravenclaw seyahate çıkmıştır.Derin bir çukurun içine düşer ve kurtulamaz.O sırada bir kartal gelir ve onu çıkarır.Ama bu sefer de asası aşağıda kalır.Bu yüce kartal inip asasını da alır ve Rowena'ya verir. Renk olarak da mavi ve bronzu benimsemiştir. Filius Flitwick, Ravenclaw'un başkanıyken, Gri Leydi binanın hayaletidir. Bina Hogwarts'ın kuzey cephesindeki bir kulede bulunmaktadır. Rawenclaw ortak salonu arması gibi mavi ve bronz renktedir. Tavanında büyük salondaki gibi hareket eden yıldızlar ve bulutlar vardır. Odanın bir köşesinde Rowena Rawenclaw'un bir heykeli, heykelin başında da Diadem vardır. Heykel özel bir büyü ile korunmaktadır. Binanın ortak salonuna parola ile girilmez. Kapıya gelen her öğrenci tokmağı çevirir, kapı onlara bir soru sorar, eğer öğrenci soruyu bilirse kapıdan geçebilir. (Örn: 7. kitapta Minerva McGonagall ve Harry Potter ortak salona girmek için geldiğinde kapı McGonagall'a "Kaybolan nesneler nereye gider?" diye sormuştur. Öğretmen ise "Boşluğa!" cevabını vermiştir.) Öğrenciler soruları bildiklerinde kapı onları över

  SLYTHERİN

  Slytherin, Harry Potter serisinde anlatılan Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki dört ana binadan Salazar Slytherin'in kurduğudur. Bu bina, hırsa ve azme değer verir. Ambleminde yılanı kullanan bina, renk olarak da yeşil ve gümüşü benimsemiştir. Severus Snape ve Horace Slughorn Slytherin'in eski başkanlarıyken, Kanlı Baron binanın hayaletidir. Slytherin ortak odası ve yatakhanesi zindanda yer almaktadır. Sert taşlardan yapılmış uzun ortak oda yer altındadır ve tavandan sarkan yeşilimsi ışıklarla aydınlanırlar. Odada çoğu şey siyah deridir. Korkutucu heykellerle doludur.

  HUFFLEPUF

  Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okulundaki 4 ana binadan biridir.Bu bina adalete,barışa ve kardeşliğe önem verir.Slyterinleri hiç sevmeyen bir grup olup Gryfindorlarlada iyi anlaşırlar.Genelde öğrencilerin istemediği bir gruptur.Çünkü yatakhanesinin kötü olduğunu söylerler ama bir sürü yetenekli büyücü ve seerbaz çıkmıştır.Ayrıca Harry Potter ilk kitapta bu bölüme gitmek istemiştir çünkü bölümleri iyi bilmiyordur ve adalet lafını görünce bu bölümü istemiştir fakat Gryfindora gitmiştir.Binanın kurcusu Helga Hufflepuff.


  En son edward_qolik tarafından C.tesi Tem. 25, 2009 3:33 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


  _________________

  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir C.tesi Tem. 25, 2009 3:32 am

  HOGWARTS ÇALIŞANLARI

  Albus Dumbledore: Müdür (Öncesinde Biçim Değiştirme Profesörü)
  Minerva McGonagall: Müdür Yardımcısı, Biçim Değiştirme Profesörü (Dumbledore'un ölümünden sonra kısa süreli Müdire)
  Profesör Flitwick: Tılsım Profesörü
  Severus Snape: İksir Profesörü (Daha sonra 1996'da KSKS Profesörü ve 1997'de Müdür)
  Gilderoy Lockhart: 1992’de KSKS Profesörü
  Remus J. Lupin: 1993’te KSKS Profesörü
  Alastor “Deli Göz” Moody(Jr. Crouch): 1994’te KSKS Profesörü
  Dolores Jane Umbridge: 1995’te KSKS Profesörü ve Sihir Bakanlığı Yüksek Müffettişi (Aynı yılda, Dumbledore uzaklaştırıldığı vakit Bakanlık tarafından müdireliğe atandı)
  Amycus Carrow: 1997’de KSKS Profesörü
  Sybill Trelawney: Kehanet Profesörü
  Pomona Sprout: Bitkibilim Profesörü
  Profesör Kettleburn: Önceki Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
  Profesör Septima Vector: Aritmansi Profesörü
  Profesör Aurora Sinistra: Astronomi Profesörü
  Profesör Rubeus Hagrid: Okul Bekçisi ve Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
  Profesör Binns: Sihir Tarihi Profesörü
  Horace Slughorn: 1996'dan sonra İksir Profesörü
  Firenze Profesör Sybill Patricia Trelawney: Kehanet Profesörleri
  Rolanda Hooch: Uçuş Profesörü
  Alecto Carrow: 1997’de Muggle Bilimleri Profesörü
  Poppy Pomfrey: Hemşire
  Irma Pince: Kütüphaneci
  Argus Filch: Okul Hademesi
  (*)KSKS:Karanlık Sanatlara Karşı Savunma


  HOGWARTS TAN KARELER

  _________________

  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir C.tesi Tem. 25, 2009 3:35 am

  bu klübe katılan üyeler Gryffindor öğrenciler Hufflepuf öğrenciler vb. şekilde guruplandırılacaktır.

  iyi eğlenceler


  _________________

  avatar
  bazak
  Yeni Üye _ seviye 1
  Yeni Üye  _ seviye 1

  Koç Domuz

  Mesaj Sayısı : 59
  Kayıt tarihi : 21/07/09
  Yaş : 23
  Doğum tarihi : 25/03/95
  Nerden : istanbul

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından bazak Bir C.tesi Tem. 25, 2009 6:24 am

  tamam arkadasım ben varım bu işe ama tam olarak anlayamadım
  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir C.tesi Tem. 25, 2009 11:19 pm

  anlamicak bişi yok sadece bisde rpg yapıcaz o kadar yhani ders seç şimdi kendine ve girmek istediğin bölümü söle


  _________________

  avatar
  BeLLs_dyq_éd*
  Bağımlı Üye _seviye 2
  Bağımlı Üye  _seviye 2

  Mesaj Sayısı : 1128
  Kayıt tarihi : 27/05/09
  Nerden : ForKsTann xD
  İş/Hobiler : TwiLiqhT (:
  Lakap : Duyi xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından BeLLs_dyq_éd* Bir Paz Tem. 26, 2009 3:01 pm

  bnde üye olabLr mym??


  _________________  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir Paz Tem. 26, 2009 4:33 pm

  tabi senin hufflepuf a girmk istediğine eminim ama sen bilirsin bi ders ve sınıf seç gryffindor hufflepuf vb. gibi


  _________________

  avatar
  BeLLs_dyq_éd*
  Bağımlı Üye _seviye 2
  Bağımlı Üye  _seviye 2

  Mesaj Sayısı : 1128
  Kayıt tarihi : 27/05/09
  Nerden : ForKsTann xD
  İş/Hobiler : TwiLiqhT (:
  Lakap : Duyi xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından BeLLs_dyq_éd* Bir Paz Tem. 26, 2009 10:54 pm

  şimdi tabii ki gryffindor u seciorum
  bi ders mi seccez?
  onları ayrıntılı açıklar msn??


  _________________  avatar
  bazak
  Yeni Üye _ seviye 1
  Yeni Üye  _ seviye 1

  Koç Domuz

  Mesaj Sayısı : 59
  Kayıt tarihi : 21/07/09
  Yaş : 23
  Doğum tarihi : 25/03/95
  Nerden : istanbul

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından bazak Bir Ptsi Tem. 27, 2009 2:45 am

  girmek istediğim ders iksir olurdu
  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir Ptsi Tem. 27, 2009 3:58 am

  bhana sorarsanız bi kaç gereksiz var bhen size sadce kitapta geçenleri sölimm

  ksks
  asa ile savunma öğrenebilinen ders

  uçuş
  quidditck maçlarını içine alan bir ders

  sihirli yaratıklar
  geçmişten gelen hayaletleri inceleriz

  bitkibilim
  sihir ile bitki yapma vb.

  tılsım
  nesneleri uçurmaya yarar

  kehanet
  gelecek ile ilgili ders

  bunlar canım

  bazak sen iksirmi istiosun tamam şimdi onları bhen kağıda not alıorum şimdi bir ders anlicanız bu değişik bi rpg olucak


  _________________

  avatar
  BeLLs_dyq_éd*
  Bağımlı Üye _seviye 2
  Bağımlı Üye  _seviye 2

  Mesaj Sayısı : 1128
  Kayıt tarihi : 27/05/09
  Nerden : ForKsTann xD
  İş/Hobiler : TwiLiqhT (:
  Lakap : Duyi xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından BeLLs_dyq_éd* Bir Ptsi Tem. 27, 2009 6:29 pm

  sadece bir tane mi ders secebilioruz ?


  _________________  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir Cuma Tem. 31, 2009 5:34 pm

  hayırrr istediğin dersi seçebilirsin bhen onları not alıorum


  _________________

  avatar
  bazak
  Yeni Üye _ seviye 1
  Yeni Üye  _ seviye 1

  Koç Domuz

  Mesaj Sayısı : 59
  Kayıt tarihi : 21/07/09
  Yaş : 23
  Doğum tarihi : 25/03/95
  Nerden : istanbul

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından bazak Bir Paz Ağus. 02, 2009 4:50 am

  hımjmm dusunmem lazım
  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir Paz Ağus. 02, 2009 5:12 am

  düşün canım bol bol vaktin var bhen buradaım


  _________________

  avatar
  çakma bella
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Aslan Domuz

  Mesaj Sayısı : 181
  Kayıt tarihi : 21/04/09
  Yaş : 22
  Doğum tarihi : 12/08/95
  Nerden : edward'ın olduğu her yerden
  İş/Hobiler : öğrenci
  Lakap : çakma xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından çakma bella Bir Cuma Ağus. 07, 2009 6:16 pm

  ben de üye olcammmmmm

  ben Gryffindor binasına girmek istiyorummmm

  almak istediim dersler de:

  Biçim Değiştirme
  Karanlık Sanatlara Karşı Savunma
  Aritmansi
  Sihir Tarihi
  İksir
  Astronomi
  Tılsım
  Uçuş Dersleri

  çok mu ineim ne
  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir Cuma Ağus. 07, 2009 11:52 pm

  yok canım ders seçimin iyi..tmm senidee yazdımm..iyi eğlenceler


  _________________

  avatar
  çakma bella
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Aslan Domuz

  Mesaj Sayısı : 181
  Kayıt tarihi : 21/04/09
  Yaş : 22
  Doğum tarihi : 12/08/95
  Nerden : edward'ın olduğu her yerden
  İş/Hobiler : öğrenci
  Lakap : çakma xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından çakma bella Bir Paz Ağus. 09, 2009 4:12 pm

  canım şimdi bunları seçtikten sora ne olcekkkk???
  avatar
  edward_qolik
  Süper Moderator
  Süper Moderator

  Terazi Maymun

  Mesaj Sayısı : 1176
  Kayıt tarihi : 18/06/09
  Yaş : 25
  Doğum tarihi : 20/10/92
  Nerden : HaYaTıN sÜrÜqLeDiĞi YeRdEn
  İş/Hobiler : ALACAKARANLIK ile ilgili araştırma yapma
  Lakap : chocolate monsteredddd xD

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından edward_qolik Bir Ptsi Ağus. 10, 2009 12:31 am

  rpg gibi bişi yapıcaz iştee ama değil daha 7 üe olmadıı


  _________________

  avatar
  bbuussrraa
  Moderator
  Moderator

  Yay Horoz

  Mesaj Sayısı : 456
  Kayıt tarihi : 27/06/09
  Yaş : 24
  Doğum tarihi : 08/12/93
  Nerden : İzmir
  İş/Hobiler : Öğrenci
  Lakap : VesTa*

  Konu İkonu Geri: Hogwarts

  Mesaj tarafından bbuussrraa Bir Çarş. Ağus. 26, 2009 5:37 pm

  Bende kaltılmak istiorum

  Ben GRYFFİNDOR u seçiorm tabiki

  Girmek istediğim dersler


  Biçim Değiştirme

  Değiştirme Sihirleri

  Karanlık Sanatlara Karşı Savunma

  Karanlık Sanatlara karşı koymayı

   Forum Saati Ptsi Mayıs 21, 2018 8:53 pm